Ambona myśliwska | fot. Pixabay

W dniu 27 grudnia 2018 roku Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok w sprawie Marcina Adama O. uznając go za winnego powieszenia kobiety na ambonie myśliwskiej. Prokuratura ujawniła szokujący przebieg tej zbrodni.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia 2017 r. między godziną 22.00 a 24.00 w okolicy miejscowości Góra, gm. Goworowo. Oskarżony działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia dokonał zabójstwa.

Z komunikatu Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce dowiadujemy się, że Marcin Adam O. zawiązał na szczeblu drabiny ambony myśliwskiej sznur z pętlą wisielczą, a następnie polecił ustalonej osobie podniesienie pokrzywdzonej, po czym osoba ta objęła rękami tułów pokrzywdzonej z jednoczesnym unieruchomieniem rąk opuszczonych wzdłuż ciała i podniosła ją do góry.

Wtedy to Marcin Adam O. stojąc na szczeblu drabiny założył pętlę wisielczą na szyję ofiary, a osoba mu pomagająca opuściła pokrzywdzoną ,w wyniku czego nastąpił zgon kobiety. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zadzierzgnięcie. W ocenie sądu mężczyzna czynu tego dopuścił się mając w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Za tak przypisany oskarżonemu czyn Sąd wymierzył mu karę 10 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Przeczytaj również: