Potrącił nastolatkę na przejściu dla pieszych | fot. Policja

Policjanci z Garwolina, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, który miał miejsce w Garwolinie na ul. Lubelskiej. Kierowca samochodu m-ki Ford Focus, na przejściu dla pieszych potrącił 18-letnią dziewczynę, a inny nieustalony pojazd miał po niej przejechać.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 17 w Garwolina na ul. Lubelskiej, na oświetlonym przejściu dla pieszych, w terenie zabudowanym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych od strony ul. Górnej w Sulbinach. Pojazd jadący od strony Lublina zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a młoda kobieta została potrącona na drugim pasie drogi, przez pojazd m-ki Ford Focus jadący od Garwolina – pojazdem kierował 29-letni mężczyzna.

Z relacji już ustalonych świadków, wynika, że kierowca Forda po zdarzeniu zjechał w boczną drogę i tam się zatrzymał, a po leżącej kobiecie przejechał inny nieustalony pojazd, który nie zatrzymał się. Kobieta na skutek poniesionych obrażeń, zmarła w szpitalu. Kierowcy forda zostało zatrzymane prawo jazdy – podczas zdarzenia był trzeźwy. Czynności na miejscu zdarzenia zostały wykonane pod nadzorem prokuratora.

Policjanci poszukują osób posiadających istotne informacje związane z ta sprawą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie pod nr tel. 25 684 02 00 lub 112.

Przeczytaj również: