Maczeta | fot. Pixabay

Szybkie i sprawne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o napad na jedną z placówek banku w Legnicy. Sprawca kilka dni wcześniej, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia w postaci maczety, zażądał wydania pieniędzy, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką. Funkcjonariusze na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili i zatrzymali 54-latka, który trafił do policyjnego aresztu.

11 stycznia nieznany mężczyzna wszedł do placówki jednego z banków na terenie Legnicy. Sprawca posługując się niebezpiecznym narzędziem w postaci maczety, zażądał wydania wszystkich pieniędzy. Przestraszona kobieta przekazała mężczyźnie gotówkę w kwocie około 4 tys. złotych. Pracownik firmy znajdującej się obok, usłyszał wołanie o pomoc i natychmiast zareagował, blokując wyjście sprawcy. Wtedy napastnik wybił szybę w drzwiach placówki, po czym oddalił się ze skradzioną gotówką.

Powiadomieni o wszystkim policjanci rozpoczęli sprawdzanie pobliskiego terenu, jak i zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. W wyniku dalszej realizacji sprawy i zgromadzonego materiału, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Część skradzionej przez mężczyznę gotówkę udało się odzyskać.

Jak się okazało zatrzymany mężczyzna dopuścił się w przeszłości podobnego czynu, za który został skazany wyrokiem sądu i odbył zasądzoną karę w więzieniu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: