Sprawcy uszkodzenia 13 samochodów zatrzymani | fot. Policja

Policjanci zatrzymali 21–letnią mieszkankę Głogowa oraz jej 54–letniego znajomego. W telefonie mężczyzny policjanci odnaleźli film, który stał się dowodem, że obydwoje w nocy z 19 na 20 grudnia 2018 roku dokonali uszkodzenia 13 samochodów, strzelając do nich z broni pneumatycznej.

Do skandalicznego aktu wandalizmu doszło w nocy z 19 na 20 grudnia 2018 roku.  Policjanci ustalili, że uszkodzonych zostało 13 samochodów, które stały zaparkowane na jednym z głogowskich osiedli. Łączna wartość strat jakie spowodowali sprawcy, wynosi nie mniej niż 14 155 złotych. Zaraz po tym akcie wandalizmu nie udało się zatrzymać sprawców. Policjanci cały czas starali się ustalić osoby odpowiedzialne za zniszczenia.

Zarzuty zniszczenia mienia i uszkodzenia 13 pojazdów usłyszała 21–latka i jej 54–letni znajomy. Obydwoje są mieszkańcami Głogowa. Działali wspólnie. Jadąc samochodem po osiedlowym parkingu, strzelali z broni pneumatycznej do zaparkowanych aut. Swoje chuligańskie wyczyny i komentarze do nich filmowali telefonem komórkowym.

Za zniszczenie mienia i  w związku z chuligańskim charakterem czynu, podejrzanym grozi kara do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: