Zaginiony Tycjan Szmidt | fot. Policja

Policjanci z Kartuz poszukują zaginionego Tycjana Szmidt. 12-letni mieszkaniec miejscowości Lampa 8 lutego, około godziny 8.00 wyszedł z domu, nie poszedł do szkoły i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, nie nawiązał też żadnego kontaktu z rodziną oraz środowiskiem znajomych.

12-letni mieszkaniec miejscowości Lampa Tycjan Szmidt 8 lutego w godzinach porannych wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił ani nie skontaktował się z rodziną.

– Chłopiec ma 158 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, włosy koloru blond średniej długości, oczy koloru niebieskiego – informuje st. sierż. Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

W dniu zaginięcia Tycjan ubrany był w czarną kurtkę ze skórzanymi rękawami, szarą czapkę, spodnie jeansowe koloru granatowego, buty typu trapery koloru jasny brąz.

– Poszukujemy go na terenach najbliższych miejscu jego zamieszkania, w okolicach miejscowości Lampa. Po rozmowie z rodziną ustalono, że jeżeli miałby się gdzieś oddalić to w najbliższej okolicy. Na chwilę obecną wszystkie patrole skierowano na poszukiwania w rejonie tego miejsca. Prosimy o kontakt osoby, które mogły widzieć chłopca – mówi Olchowik portalowi kartuzy.info.

W przypadku posiadania informacji, które mogą przyczynić się do odnalezienia 12-latka lub ustalenia jego miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kartuzach tel. 58-685-22-22 lub pod numerem alarmowym 112.

Aktualizacja 20:45: – Kilkanaście minut temu dostaliśmy informację, że chłopiec jest już pod opieką rodziców. Samodzielnie wrócił do miejsca zamieszkania, jego zdrowiu i bezpieczeństwu nic nie zagraża – poinformowała Kryminalną Polskę st. sierż. Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Przeczytaj również: