Złote Tarasy, na niehandlowe niedziele w 2019 roku, przygotowały wyjątkowe propozycje dla wszystkich chcących spędzić wspólnie czas przy ciekawych aktywnościach. Centrum uruchamia nowe cykliczne projekty edukacyjne, które organizowane są na pierwszym poziomie Złotych Tarasów w sąsiedztwie fontanny i ogródków restauracyjnych. 

W minioną niedzielę – 17 marca 2019 – w Złotych Tarasach odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Złote Tajemnice. Dla licznie zebranych uczestników, wykłady z cyberbezpieczeństwa prowadził dr Andrzej Żygadło – biegły z zakresu ochrony oprogramowania komputerowego oraz analiz telefonów komórkowych i informatycznych nośników danych. Spotkanie moderował Zbigniew Urbański, który przez wiele lat związany był z polską policją w wydziale zaawansowanych technologii. Pobierał nauki w najlepszych szkołach policyjnych na świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, gdzie pobierał nauki od agentów FBI oraz Secret Service.

Warsztaty trwały trzy godziny i cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród Klientów odwiedzających Złote Tarasy, w tę niehandlową niedzielę. Można się było tego spodziewać, ponieważ eksperci poruszali tematy, dotyczące każdego z nas, takie jak bezpieczeństwo teleinformatyczne, bankowości internetowa. Uczestnicy warsztatów poznali przykłady nadużyć, prób hakerskich oraz tzw.” phisingu”, czyli metody oszustwa, gdy przestępca podszywa się pod inną osobę. Słuchacze mogli dowiedzieć się co robić, kiedy staną się ofiarą przestępstwa oraz w jaki sposób zminimalizować ryzyko takiej sytuacji.

Spotkanie dotyczące cyberbezpieczeństwa to pierwszy z cyklu ośmiu spotkań pod nazwą „ Złote Tajemnice”, które odbywać się będą na terenie Złotych Tarasów, co miesiąc, w niehandlowe niedziele. 

– Liczymy na to, że kolejne warsztaty będą równie inspirujące i interesujące dla uczestników oraz że będą się cieszyć dużą popularnością wśród klientów centrum handlowego – podsumowuje Zbigniew Urbański. 

Więcej informacji na temat całego cyklu oraz terminy kolejnych spotkań, można odnaleźć na  www.zlotetajemnice.pl.

Przeczytaj również: