Łóżko szpitalne | fot. Pixabay

Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę, która okradała pacjentów w jednym ze szpitali na terenie miasta. Podejrzewana w bezwzględny sposób wykorzystywała sytuację, że chorzy są na zabiegach lub badaniach, a sale pozostawały puste. Łupem sprawczyni padały pierścionki, telefony komórkowe, kolczyki i portfele z dokumentami wśród których były m. in. legitymacje osób niepełnosprawnych. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę na gorącym uczynku, chwilę wcześniej ukradła portfel matce chorego dziecka. Teraz o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Pobyt w szpitalu to dla każdego pacjenta trudny czas. Nie myślą oni wtedy o zabezpieczaniu mienia przed kradzieżami, wychodzą na badania i zabiegi. Sale chorych pozostają często przez nikogo nie pilnowane.

Jednocześnie, w większości oddziałów nie ma zakazu odwiedzania chorych, dlatego osoby postronne znajdują się na korytarzach i odwiedzają swoich bliskich. Niestety, ktoś w bezwzględny sposób wykorzystywał te okoliczności i okradał pacjentów jednego z wrocławskich szpitali.

Od pewnego czasu wpływały na Policję informacje o kradzieżach, które dokonywane były na terenie szpitala. Zarówno funkcjonariusze, jak i pracownicy placówki potraktowali tą sprawę bardzo poważnie. Policjanci pionu kryminalnego z komisariatu Wrocław Leśnica prowadzili czynności operacyjne w celu namierzenia sprawcy tych zdarzeń. Pracownicy szpitala również wzmogli czujność. Praca operacyjna policjantów przyniosła efekt, wytypowali oni osobę odpowiedzialną za kradzieże i cały czas byli w stałym kontakcie z ochroną obiektu. Personel zwracał uwagę na postronne osoby. W pewnym momencie pracownicy ochrony szpitala zauważyli kobietę wskazaną przez policjantów. Personel natychmiast poinformował funkcjonariuszy o tym, że kobieta znajduje się na ich terenie.

Policjanci Referatu Kryminalnego z komisariatu Wrocław Leśnica pojawili się na miejscu już po kilkunastu minutach i zatrzymali kobietę na gorącym uczynku, tuż po dokonanej kradzieży. Miała przy sobie skradziony portfel z dokumentami i gotówką. Okradła matkę jednego z małych pacjentów szpitala. W środku znajdowało się zaledwie 80 złotych. Pokrzywdzona w wyniku kradzieży kobieta nie wiedziała nawet, że straciła portfel. Dopiero po rozmowie z policjantami dowiedziała się, że została okradziona i odzyskała swoje mienie.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie zarzutów za inne kradzieże na terenie obiektu. Zatrzymana usłyszała łącznie 9 zarzutów. Jej łupem padały przedmioty, które chorzy posiadali przy swoich łóżkach szpitalnych, a były to m. in. złote pierścionki, zegarki, telefony komórkowe, torby z lekami. W portfelach były m. in. legitymacje osób niepełnosprawnych oraz dokumenty pacjentów. Kobieta dopuściła się tych kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa, a to oznacza że grozić jej może wyższa kara, niż w przypadku zwykłej kradzieży. Z tego, że w bezwzględny sposób wykorzystywała sytuację chorych osób, będzie się teraz musiała wytłumaczyć przed sądem.

Do Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu wpłynęły właśnie podziękowania od przedstawiciela szpitala, poniżej znajduje się fragment listu:

(…) chciałbym zaakcentować fakt, iż (…) obiekt szpitalny (…) cieszy się bardzo profesjonalną i pełną zrozumienia dla charakteru swojej działalności opieką ze strony Komisariatu Policji Wrocław Leśnica. Pragnę podkreślić, że od momentu rozpoczęcia działalności medycznej przez placówkę, to jest od sierpnia 2015 r., bardzo ściśle ze sobą współpracujemy dla zapewnienia bezpieczeństwa w tym szczególnym obiekcie użyteczności publicznej. W tym czasie policjantki i policjanci z KP Wrocław Leśnica przeprowadzili na terenie szpitala setki różnych interwencji, reagowali na dziesiątki naszych zgłoszeń, niejednokrotnie w sprawach bardzo trudnych, nietypowych i nie do końca oczywistych. Zawsze jednak, jako przedstawiciel zarządcy obiektu, mogłem liczyć na ich fachowość, pomoc i zwykłą ludzką życzliwość.

Przeczytaj również:

Video thumbnail
Psychologia zbrodni: Wpływ intuicji na przestępczość (Bogdan Lach) | ZŁOTE TAJEMNICE
47:51
Video thumbnail
Szlachet: Była szansa, żeby odbić Matysia | PRZESŁUCHANIE
33:00
Video thumbnail
Czy powstanie kolejna część "MŁODYCH WILKÓW"?
32:56
Video thumbnail
Jakimowicz: Pasikowski kazał nam wypier...ać z castingu | PRZESŁUCHANIE
38:41
Video thumbnail
Jakimowicz: W Hiszpanii odwiedzałem Słowika w więzieniu (cz. 2/2)
36:15
Video thumbnail
Jakimowicz w Młodych Wilkach zagrał samego siebie (cz. 1/2)
34:18
Video thumbnail
Mafia lat 90-tych vs dzisiejsza przestępczość zorganizowana
23:28
Video thumbnail
Syn „Księdza”: Świadkowie koronni to marionetki w rękach prokuratury
20:53
Video thumbnail
Artur Ć.: Służby chciały zrobić ze mnie terrorystę
22:06
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Gdyby nie zabito Szaraka, to o Masie nikt by nie słyszał
24:08
Video thumbnail
Rafał S.: Przedłużali mi areszt na podstawie łusek z II wojny światowej
29:46
Video thumbnail
Koronny chciał 150 tys. za wycofanie zeznań. Publikujemy dowody
17:47
Video thumbnail
Dolores: Czekolinda przejęła po mnie agencję towarzyską
24:02
Video thumbnail
BONUS RPK: Dowodem w mojej sprawie jest piosenka
50:11
Video thumbnail
Szlachet o pieniądzach Pershinga i Masy. Tak przechodzili kontrole Urzędów Skarbowych
44:38
Video thumbnail
Żółty: To jest dziwna sytuacja, Masa sam przyznaje, że jest niewiarygodny
22:20
Video thumbnail
Rafał Jackiewicz: Wywieźli mnie do lasu z workiem na głowie
21:17
Video thumbnail
Ali, Parasol, Masa - jak ich postrzegali "Chłopcy z Pruszkowa"
29:41
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna o czułym punkcie Masy
17:42
Video thumbnail
Członek gangu Żaby obnaża patologie wymiaru sprawiedliwości i instytucji świadka koronnego
19:47
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Masa sam sobie strzelił w kolano
25:44
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Książki Masy? Nie czytajcie tych bzdur!
19:58
Video thumbnail
Misiek z Nadarzyna: Kiełbasę chcieli odpalić już w sobotę, ale przyjechał za wcześnie
17:29
Video thumbnail
Karramba: Od początku miałem styczność z przestępcami
13:44
Video thumbnail
Czy świadek koronny podżegał do zabójstwa? Były ochroniarz Masy przerywa milczenie
57:08
Video thumbnail
Niedokończone rozmowy: Jan Fabiańczyk ps. Majami i Piotr Z. ps. Cygan szczerze o pracy kryminalnego
30:16

Dodaj komentarz