Nóż kuchenny | fot. Pixabay

Policjanci z zespołu wywiadowczo-interwencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pobicie 33-letniego otwocczanina. Pokrzywdzony doznał ran przedramienia i obrażeń głowy, a jak ustalono w toku policyjnych czynności, napastnicy prawdopodobnie użyli wobec niego pogrzebacza i noża.

Późnym wieczorem policjanci patrolowi pojechali na jedną z prywatnych posesji przy ulicy Staszica w Otwocku, gdzie miało dojść do awantury z udziałem trzech mężczyzn.

Będący na miejscu mundurowi, ustalili, że pokrzywdzonym był 33-letni otwocczanin. Mężczyzna ten miał zostać pobity przez dwóch mieszkańców  posesji, na której przebywał w odwiedzinach u swoich znajomych.

Pobitego mężczyznę z ranami przedramienia i obrażeniami głowy zabrano do szpitala. Policjanci w toku kolejnych czynności zabezpieczyli nóż oraz pogrzebacz, którymi prawdopodobnie zadano ciosy 33-latkowi.

Do policyjnego aresztu trafili dwaj podejrzani w wieku 34 i 45 lat. Każdy z nich, a także pokrzywdzony byli w stanie nietrzeźwości. Policyjny alkomat wykazał u nich zawartość alkoholu w organizmie, przekraczającą 2 promile.

Podejrzanych, jak już wytrzeźwieli, doprowadzono do prokuratora, który przedstawił im zarzuty karne współudziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

Do wniosku prokuratora i policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego przychylił się sąd, który wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

Mężczyźni niebawem odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: