Nagrobek | fot. Policja

Głogowscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który kradnąc płyty kamienne oraz krzyż z nagrobków, ograbił miejsca spoczynku zmarłych. Podejrzany ze skradzionych elementów złożył nagrobek, który oferował innej osobie. Za swoją „usługę” żądał kwoty 200 złotych. Ograbienie miejsca spoczynku zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Zatrzymany przez policjantów 34-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego, pracował kiedyś w zakładzie kamieniarskim. Wykorzystują swoje doświadczenie zawodowe, postanowił w ramach usługi wykonać nagrobek. Osoba, która złożyła u niego zamówienie, nie spodziewała się  pewnie efektu jaki zobaczyła na grobie swojego bliskiego. Nagrobek został nieudolnie złożony z dwóch płyt, pochodzących jak się okazało z kradzieży. 34-latek zaoferował  również metalowy krzyż, który ukradł z kolejnego grobu. Za całość swojej „usługi” podejrzany ustalił cenę 200 złotych.

Policjanci po otrzymaniu informacji o przestępstwie, ustalili z jakich miejsc zostały skradzione elementy nagrobków i zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych. Grozi mu kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: