Biżuteria | fot. Pixabay

Zatrzymano trzech mężczyzn do sprawy napadów na dwa lombardy. Dwóch decyzją Sądu zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec jednego z nich zastosowano policyjny dozór. Odzyskano większość utraconej biżuterii.

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Woli. Kiedy informacja dotarła do miejscowych policjantów, niezwłocznie udali się oni na miejsce oraz poinformowali o sprawie Wydział do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP.

Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynikało, że sprawców najprawdopodobniej było dwóch. Jeden zastraszył sprzedawcę nakazując oddanie biżuterii, którą wcześniej oglądał, a drugi miał obserwować okolicę stojąc przy drzwiach.

Do kolejnego napadu, tego samego dnia, doszło przy ul. Górczewskiej z udziałem trzeciego mężczyzny, który miał swój wkład w przestępczym procederze przy ul. Okopowej. Tym razem, przestępcy nic nie zabrali, gdyż pracownik schował się na zapleczu a zdezorientowani napastnicy oddalili się z lombardu nic nie zabierając.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny lombardu, przesłuchali świadków, zabezpieczyli monitoring wizyjny. Straty oszacowane zostały na kwotę 12 tys. złotych.

Policjanci po zebraniu wszystkich informacji i dokładnej analizie uzyskanego materiału dowodowego zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch zatrzymali na terenie Pragi Północ, trzeciego namierzyli na terenie Żoliborza. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Policjanci odzyskali także większość zrabowanej biżuterii.

Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wobec jednego z mężczyzn podejrzanego o paserstwo, zastosowano dozór policyjny. Natomiast, dwóch pozostałych, decyzją Sądu zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Przeczytaj również: