Prostytutka / zdjęcie ilustracyjne | fot. flickr / wiedzmaAgatka

Na 3 miesiące do aresztu trafiła kobieta oraz jej 2 kolegów podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźni pobili w mieszkaniu pokrzywdzonego i go okradli. Ich łupem padło mienie o wartości około 1500 zł. Napastnicy pobili pokrzywdzonego rękami, pałką i grozili mu nożem. Ponadto mężczyźni dodatkowo dopuścili się rozboju na kliencie jednego z jeleniogórskich lombardów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 26-letnią kobietę oraz 2 mężczyzn w wieku 26 i 36 lat, którzy podejrzani są o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 15 kwietnia w jednym z mieszkań. Pokrzywdzony umówił się z 26-latką przez Internet na spotkanie, kiedy pojawił się mieszkaniu zaatakowali go jej koledzy. Pobili, grozili nożem i okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy, gotówka, portfel z dokumentami. Mężczyźnie udało się uciec i powiadomić policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie napastników. W wyniku podjętych czynności zatrzymali osoby podejrzewane o ten czyn. Ponadto okazało się, że mężczyźni mają na koncie jeszcze 1 rozbój. Mieszkańcy powiatu lwóweckiego zastraszyli i pobili klienta jednego z jeleniogórskich lombardów, a następnie go okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości 3500 zł.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Za popełnione przestępstwo zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Przeczytaj również: